Συνεχίζει να... απογοητεύει η Αργεντινή στο Copa America

Η παρέα του Μέσι κινδυνεύει με πρόωρο αποκλεισμό, καθώς μετά από δύο αναμετρήσεις διαθέτει μόλις έναν βαθμό και βρίσκεται στην τελευταία θέση του Β' Ομίλου του Copa America.

Συνεχίζει να απογοητεύει η εθνική ομάδα της Αργεντινής, η οποία για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι έμεινε μακριά από τη νίκη.

Η παρέα του Μέσι δεν κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» ούτε απέναντι στην Παραγουάη, η οποία απέσπασε την πολύτιμη ισοπαλία (1-1), στερώντας δύο ολόκληρους βαθμούς από την Αργεντινή.

Μάλιστα, οι Παραγουανοί λίγο έλλειψαν να πάρουν τη νίκη, καθώς ο Ντερλίς έχασε πέναλτι, με το σκορ στο 1-1.

Τα δύο γκολ πέτυχαν ο Σάντσες στο 37’ λεπτό, με τον Μέσι να «απαντάει» στο 57ο λεπτό, ισοφαρίζοντας το σκορ.

Πλέον, η Αργεντινή διαθέτει μόλις έναν βαθμό και κινδυνεύει με αποκλεισμό από τη συνέχεια του Copa America.

Για να μην συμβεί αυτό θα πρέπει να επιβληθεί του Κατάρ και να μην κερδίσει η Παραγουάη την αδιάφορη Κολομβία, η οποία έχει ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση στα προημιτελικά.

Εναλλακτικά, η παρέα του Μέσι θα μπορούσε να προκριθεί ως μία από τις δύο καλύτερες τρίτες της φάσης των Ομίλων.